Tramboline nude beskrajnu zabavu i lepu aktivnost u vašem dvorištu. Ali pre nego što odlučite da je kupite, kako da znate koja bi vam najviše odgovarala? Možda ćete se zapitati „Koju trambolinu da kupim?“ i to je zaista dobro pitanje – na čemu bi ta odluka trebalo da se zasniva? Postoji nekoliko stvari kojih treba da budete svesni kada tražite baštensku trambolinu za svoju porodicu. Ovaj vodič će vam pomoći da donesete najbolju odluku za kupovinu tramboline, kao i za uživanje i sigurnost vaše porodice.
1. Procenite vaš prostor
Pre nego što kupite trambolinu, prvo što treba da uradite jeste da izmerite prostor gde ste namenili da je postavite. Poželjna je meka površina kao što su trava ili gumene pločice za igralište. Izbegavajte postavljanje trambolina pored tvrdih površina kao što su beton, pločice ili drvena paluba – rizik od povreda je znatno veći ako osoba padne na tvrdu podlogu.
Takođe treba da razmislite o tome koliko svog spoljašnjeg ili baštenskog prostora želite da posvetite trambolini. Izmerite površinu i izaberite trambolinu koji se dobro uklapa, ostavljajući dovoljno prostora oko nje za bezbedno poskakivanje.
2. Odredite tačnu dimenziju
Izbor odgovarajuće veličine tramboline zavisi od toga ko će je koristiti. Tramboline su dostupne u nekoliko različitih dimenzija, najčešće u rasponu između Ø250 cm i Ø426 cm prečnika. Što je veća trambolina generalno je veće i maksimalno opterećenje. Za porodice sa decom, izaberite trambolinu sa maksimalnim opterećenjem pogodnim i za decu i za odrasle. Veće porodice ili one u kojima će dvoje dece skakati zajedno trebalo bi da se odluče za prostranu trambolinu sa visokim maksimalnim opterećenjem.
3. Bezbednost na prvom mestu
Bezbednost uvek treba da bude na prvom mestu pri izboru trambolina. Kao što je pomenuto u prethodnom delu, trebalo bi da date prioritet postavljanju tramboline na ili blizu meke površine da biste ublažili potencijalni rizik od povreda. Za dodatnu sigurnost, spoljna ivica naših trambolina je dodatno obložena, a sigurnosna mreža sprečava da slučajno padnete sa tramboline na pod.
Takođe se preporučuje da samo jedna starija osoba koristi trambolinu u isto vreme, dok dvoje mlađe dece uglavnom mogu skakati zajedno.
4. Izgled tramboline
Izaberite trambolinu koja je u skladu sa ostatkom vaše bašte ili dvorišta. Ugradne tramboline nude elegantan i minimalistički izgled, dok nadzemni modeli mogu dodati razigrani izgled vašem dvorištu.
5. Saveti za održavanje
Održavajte vašu trambolinu kako biste bili sigurni da je u dobrom stanju i bezbedna za korišćenje. Redovno proveravajte okvir, opruge i obložene ivice da li ima znakova habanja. Povremeno čistite površinu tramboline i sigurnosnu mrežu da biste uklonili prašinu ili lišće koje je palo. Uz odgovarajuću negu i održavanje, vaša trambolina može trajati mnogo godina. Da biste saznali više o različitim materijalima koji se koriste u proizvodnji trambolina, pogledajte naš detaljan vodič o različitim materijalima baštenskog nameštaja.
6. Razmišljajte o budućnosti
Takođe je važno imati na umu da deca uvek rastu mnogo brže nego što mislimo. Ako se odlučite za trambolinu sa manjim maksimalnim opterećenjem ta se trambolina može koristiti nekoliko godina dok deca ne porastu. Ulaganje u trambolinu sa većim maksimalnim ograničenjem težine ostaće duže pogodno za decu koja rastu.
7. Benefiti skakanja na trambolini
Baštenska trambolina nije samo još jedna prilično velika igračka u dvorištu, već može poslužiti i kao prerušena fizička aktivnost. Posebno je korisna kao fizička aktivnost za decu. Pokreti koje deca prave na trambolini zahtevaju od njih koordinaciju tela, održavanje ravnoteže, brze reakcije i ostanak u ritmu – a ako skaču sa bratom, sestrom ili prijateljem, društveni aspekt će takođe biti deo aktivnosti.
Potražite dodatne informacije u najbližoj JYSK prodavnici
Ako imate bilo kakvih pitanja ili želite više informacija pre nego što se odlučite za kupovinu tramboline, uvek ste dobrodošli da posetite JYSK prodavnicu i dobijete uputstva od naših prodavaca. Takođe nam možete pisati u chat boxu u našoj online prodavnici.